Zpět na článek

Diskuze: Ryzen 7 5800X3D v ČR dražší než 7800X3D, na eBay ho skalpeři vyhnali i o 70 % výš

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

zilien
zilien
Level Level
dnes 14:49 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Na Smarty byl ihned na začátku prodeje skladem za 7390 Kč. Na Alze je před 200 prodaných kusů. Slušný výsledek Smarty

rizecek
rizecek
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
dnes 13:26

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

250K plus výjde lépe jak cenově tak možná i výkonem

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 16:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@rizecek majitelum AM4 desek je tohle jaksi ukradene, pro ne je to aktualne nejvykonejsi herni procesor co do toho daj.. neni divu ze je o nej tak brutalni zajem... prodejne ten 250K doslova drti :)

Reklama
Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 07:57 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

cena je podle ocekavani...

1) kdyz vysel 5800X3D na trh stal na nasem trhu pres 12000,- s DPH

od te doby ovsem TSMC nekolikrat skokove vyrobu zdrazila a sly nahoru i pametovy cipy

2) AMD muselo celkem dost zainvestovat aby tu vyrobu opet mohlo rozjet, tohle úsilí je stalo 3/4 roku prace a dost lidskej zdroju

3) Posledni rok se 5800X3D po bazarech prodavaly s cenou i pres 10tis+ a byly okamzite pryc, jakmile se nakej objevil, ta poptavka po nem mezi majiteli AM4 soketu byla doslova silena..

Takze se ty cene ani nedivim + neni zas tak strasna, vuci tomu jak se posledni dobou prodaval z druhy ruky, takze neni divu ze prvni prodejni den byl i v mnoha eshopech po nekolika hodinach vyprodany..

Cena muze klesnout nekam k 8tis s DPH, ale davam tomu tak mesic az se "nasyti" poptavka ktera posledni dva roky co se neprodava celkem "nabobtnala", nehlede na aktualni situaci kdy se kvuli cenam DDR5 pameti moc do upgradu na AM5 nechce (prave majitelum AM4) a tento procesor je pro ne tak super nabidkou jak prodlouzit zivotnost tyhle platformy, prece jenom herni vykon je u tohohle procaku lepsi jak tehdejsi 12900KS kterej se prodaval i za cenu presahujici 20tis a i s dnesnimi procaky do AM5 dokaze celkem smele drzet krok.

PS: jenom na alze podrazili v prvni den o 300,- kdyz videli jak jde na odbyt..

PS2: mimochodem ALZA uz hlasi 200+ prodanych kusu za 2 dny..

Tarzan1978
Tarzan1978
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 05:38

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Mě by stačil AMD Ryzen 9 5950X .

sevos
sevos
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 00:36 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

no jako i když je ta cena očekávaná, tak nic moc za mě. Takže já opět očekávaně počkám jak to bude dál. Ryzen 5600 a RX 6700xt, zatim stačí na to co jsem si chtěl zahrát. S tim kolik na to mam času s 2 malýma děckama... to vidim až na DDR6 éru :D

Survivor
Survivor
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
včera 22:34 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

del

GuFuXu
GuFuXu
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
včera 22:29

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Syn je čtvrtým rokem na AM4. Z hlavy nevím, co jsem mu tam dal tenkrát za CPU, ale kvantový počítač jsem z toho vyloženě nedělal. Chtěl jsem mu to vzít na upgrade. Ale za ty many? To ty staré - nové procáky taky tahají přes Hormus?

Martin Kavan
Martin Kavan
Level Level
dnes 15:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@GuFuXu No vzhledem k tomu že bazarové se prodávají poslední roky za 10k+ a jsou okamžitě pryč je tato cena přiměřená. Pokud máte sestavu na am4 a chcete ji ještě pár let provozovat na hry je tohle skvělá nabídka , alternativou je přechod na AM5 kde bud kvůli cenám ram musíte akceptovat spoustu kompromisů, nebo výrazně navýšit rozpočet. Sám mám 5800x3d s 6900xt a 32gb ram asi dva roky a jediná plánovaná investice na další 3-4roky bude časem výměna GPU za 9070xt. Ale já 5800x3d kupoval tenkrát na alze za 12k , tohle je podle mne neskutečná příležitost jak prodloužit výdrž PC o další roky a vyhnout se tak extrémní situaci na trhu.

Reklama
Reklama
Reklama