Zpět na článek

Diskuze: Tesla Cybercab se vyrábí. Má 48kWh LFP a váží 1,4 tuny

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Choakinek
Choakinek
Level Level
dnes 15:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Cyberkřáp...😆

"Zde pozor, v USA se uvádí hmotnost bez řidiče, zatímco v EU je hmotnost i se 75kg řidičem..."

Když je to robotaxi, tak to přeci nebude mít řidiče, ne? Takže správně je to tak, jak to uvádí v USA.

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 15:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Choakinek to dava logiku

Roob
Roob
Level Level
dnes 11:36 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

jasne, Mask-áč prisiel na to, ako oyebat fyziku a pri novej Tesle spravil 10kWh/100 namiesto 20kWh/100 ako mal pri starych Teslach... Ok, ako bude fungovat to, ze ked bude mat auto napr. 100km dojazdu a niekto si objedna cestu na 150km?

Martin Pištora
Martin Pištora
Level Level
dnes 12:21

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob Prostor pro snižování spotřeby stále existuje. Zde např. jsou zakrytá kola, nejsou zde zpětná zrcátka ani zadní okno.
Druhý problém má jednoduché řešení - celá trasa je známá už při objednávce, takže auto, které by ji nezvládlo, nebude přistaveno. A možná někdy v budoucnu, u extrémně dlouhých tras, bude dělat přestávky. Jak pro odpočinek cestujících, tak pro dobití.

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 15:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob tesla byla vzdy celkem napred v te spotrebe, a posledni roky doslo k dost velkymu pokroku ohledne mnohem ucinnejsich motorů..

bRUM23
bRUM23
Level Level
Operační systém: Linux
dnes 16:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka "pokroku ohledne mnohem ucinnejsich motorů.."

Ta formulace me bavi... uz ve starsich generacich byla realna ucinnost ~85%+.
Nejnovejsi BMW ix3 s elektrickym buzenim dosahuji ~93%.
Ten "dost velky pokrok" v ucinnosti je +8% ,ale samozrejme se to marketuje, jako skokový pokles ztrát o 50%.

Zachvilku budeme jako v te bajce o Achillovi a zelve :D

Reklama
Reklama
Reklama