Grafiky a hry (strana 169 z 215)

nVidia G80: jednotné shadery

nVidia G80: jednotné shadery

Nový čip nVidie, označený zatím G80, se bude pyšnit jednotnými shadery. Ty by podle nVidie měly zvýšit výkon oproti klasické architektuře pixel a vertex shaderů. Architektura čipu G80 se má podle prvních informací objevit v roce 2006. ATi však jednotné shadery používá již ve svém čipu R500 Xenon v konzoli Microsoft Xbox 360, který obsahuje 48 jednotných pipeline. Ptáte-li se, co to vůbec jednotné shadery znamenají, pak vězte, že jde o sjednocení pixel a vertex shaderů. Jednotné shadery tak budou moci pracovat s instrukcemi pixel i vertex shaderů. Programátory to ale nepotěší, protože práce s jednotnými shadery bude těžší. Otázkou je také výkonnostní nárůst, u čipu ATi R500 v konzoli Xbox jsou spíše problémy. Nynější čip G70 už podporuje nové rozhraní WGF1.0. G80 pak bude obsahovat podporu i druhé verze, tedy WGF2.0. G80 má být vyráběn 90nm procesem a bude běhat na velmi vysokých frekvencích, hovoří se o 1GHz. G80 je prý hotov a čeká se na odpověď v podání čipu ATi R580. T

24. 7. 2005 20:51
Nové ovladače nVidia ForceWare nepodporují starší karty

Nové ovladače nVidia ForceWare nepodporují starší karty

Chcete-li používat nové ovladače ForceWare Release 75 (tedy verze 77.72, 77.76 a vyšší), určitě nezapomínejte na to, jakou grafickou kartu máte v počítači. Jsou-li to starší kousky GeForce2 a starší, TNT Riva nebo starší karty Quadro, pak si je ani neinstalujte (ono to ani nepůjde :-). Nové ovladače totiž tyto karty nepodporují. Konkrétně se jedná o vypuštění podpory těchto karet. TNT2, TNT2 Pro, TNT2 Ultra, TNT2 Model 64 (M64), TNT2 Model 64 (M64) Pro, Vanta, Vanta LT, GeForce 256, GeForce DDR, GeForce2 GTS, GeForce2 Pro, GeForce2 Ti, GeForce2 Ultra, GeForce2 MX , Quadro, Quadro2 Pro a Quadro2 EX. Karty samozřejmě poběží s ovladači staršími. nVidia ale zrušením podpory chce vymýtit starší ne-shader karty. Máte-li tyto karty, díky absenci shaderů vám stejně mnoho her už nepojede a to nevyřeší ani nové ovladače, navíc není pravidlem, že všechny nové ovladače zvyšují výkon. Takže ani není důvod upgradovat ovladače. Zdroj: www.theinquirer.net

24. 7. 2005 20:24
Reklama
nVidia zlepšuje kvalitu obrazu (nové režimy FSAA - SLI8x, SLI16x)

nVidia zlepšuje kvalitu obrazu (nové režimy FSAA - SLI8x, SLI16x)

nVidia uvedla nové ovladače ForceWare 77.76, které výrazně zlepšují obrazovou kvalitu na systémech běžících s dvěma grafickými kartami. Nová funkce je nazvaná SLI Antialising- ten ve svých dvou módech nabídne téměř zdvojnásobení kvality vyhlazování a zároveň umožňuje dvě možné nastavení, a to SLI8x a SLI16x. Změna se bude provádět v nVidia ovládacím panelu. Společnost nVidia také oznámila, že již prodala více než milion chipsetů nForce4 SLI a věří, že se tento chipset stane v blízké budoucnosti (spolu s dvěma grafickými kartami) standardním řešením pro hráče. Strategie tlačit SLI do mainstreamu je zajímavý krok, ale podle mě trochu nedomyšlený - a to především v omezeném využití pro běžného uživatele, který nemůže naplno využít výhod s tím souvisejících. Zdroj: www.xbitlabs.com, www.tomshardware.com

Marek Štelčík
21. 7. 2005 15:00
1
nVidia G71: Přemožitel ještě nevydaného čipu ATi R520

nVidia G71: Přemožitel ještě nevydaného čipu ATi R520

Na čip ATi R520 se stále čeká. Hovoří se už i o její výkonnější verzi R580 s 32 pixel pipelines. nVidia ale nezahálí a pracuje na výkonnější verzi čipu G70 pod označením G71. Čip nVidia G70 je sice pouze výraznějším vylepšením šestkové řady karet GeForce, nicméně jeho 24 pixel pipelines mu zaručuje skutečně vysoký výkon i při taktu 430MHz (u 7800GTX). nVidia však připravuje hotovou bestii s kódovým označením G71. Ta má být mírně vylepšeným čipem G70, ale taktovaným velmi vysoko, podařilo se dosáhnout i na neskutečných 800MHz. Je opravdu zajímavé, co vše se dá z 110nm technologie vytáhnout. Karta se bude vyznačovat dvouslotovým chlazením s minimálně čtyřmi heatpipe. Paměť by měla být typu GDDR3 o velikosti 512MB. Zatím se zdá, že ATi R520 bude mít jen 16 pixel pipeline (možná 24), ale takty budou při 90nm technologii přes 700MHz. R520 by měla pokořit GeForce 7800GTX (čip G70), na vysoce taktovanou G71 však stačit nebude. Té by měl pak konkurovat čip ATi R580, kt

19. 7. 2005 00:35
ATi R520: více než 700MHz?

ATi R520: více než 700MHz?

O připravovaném čipu R520 koluje tolik informací, že už nikdo neví vůbec nic. Nejdříve to vypadalo, že bude mít 24 pixel pipeline, možná až 32, pokud by se 24 pipeline verze minimálně nevyrovnala nové GeForce 7800GTX. Nyní to vypadá, že jich bude jen 16. Na druhou stranu to však vypadá, že čip nebude mít frekvenci 600+, ale rovnou 700+. Tedy minimálně 700MHz, čímž dohoní menší počty pipelines. Kdoví, jak to nakonec všechno dopadne. Začíná mi to připadat, že se jen tak uvolňují informace, aby byl kolem čipu stále rozruch a vědělo se o něm. Ať tak či onak, GeForce 7800GTX má asi dva měsíce náskok, když R520 bude v prodeji od konce srpna. Snad. Zdroj: www.theinquirer.net

19. 7. 2005 00:25
3
ATi pošle zákazníkům za CrossFire šek v hodnotě $100

ATi pošle zákazníkům za CrossFire šek v hodnotě $100

ATi Technologies zahájila kampaň mezi zákazníky na podporu technologie CrossFire, umožňující spojení dvou grafických karet do jednoho výkonnějšího systému. Každému zákazníkovi, který si zakoupí dvě grafické karty ze série X8xx, vrátí ATI rovných $100. Vrácení peněz bude probíhat zasláním šeku přímo na adresu zákazníka. Pro uplatnění dané akce musí zákazník vyplnit elektronický formulář a zadat UPC kód z balení CrossFire karet. Šek by měli zákaznici obdržet do 8mi týdnů od zaregistrování. Nejlevnější grafické karty série X8 CrossFire se budou prodávat za $199, nejdražší pak vyjde na slušných $549. Mezi těmito modely ještě figurují částky $249 a $299. Technologie CrossFire zatím nebyla oficiálně uvedena na trh a není známo datum uvedení na trh. Mělo by to ale být do 29. září kdy bude platit akce ATI. Původní termíny uvedení karet X850 CrossFire hovořily o konci června. Zdroj: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20050718091007.html

Jaroslav Ekl
19. 7. 2005 00:15
Albatron ATOP, můstem mezi AGP a PCI Express, v Japonských obchodech

Albatron ATOP, můstem mezi AGP a PCI Express, v Japonských obchodech

Před dvěma měsíci se objevili informace o připravovaném můstku od firmy Albatron nesoucím označením ATOP (AGP-to-PCI Express). Jedná se o zařízení, které po vložení do PCI Express x16 slotu umožňuje provozovat grafickou kartu s rozhraním AG 8x. Jak se nyní ukazuje, toto zařízení se v podobě výrobních vzorků začalo prodávat v obchodech v Japonsku. Bohužel zařízení funguje pouze s některými grafickými produkty firmy nVidia. Jádrem můstku je čip nVidia BR02, který je použit na některých grafických kartách GeForce. ATOP je možné použít s grafickými kartami nVidia GeForce MX4000, GeForce FX 5200, GeForce FX 5700 LE, GeForce 5700, GeForce 6200, GeForce FX 5900 XT, GeForce 5900 a GeForce 6800. ATOP je preferován pro grafické karty o velikosti low-profile, nicméně použít lze i klasickou velkou AGP kartu. Nevýhodou je pak to, že není dostupný TV out případně sekundární výstup. Zdroj: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20050715213650.html

Jaroslav Ekl
18. 7. 2005 00:15
Reklama
Matrox představuje PCIe x1 grafickou kartu

Matrox představuje PCIe x1 grafickou kartu

Grafická karta do PCI x1 slotu, to tu ještě nebylo. Obyčejně jsou grafické karty stavěny pro PCIe x16 slot. Ten nabízí přenosovou rychlost 4GB/s v každém směru (ovšem záleží i na chipsetu jak se s jeho podporou vypořádá). Nová karta Matrox Millenium G550 PCIe je přesto pro PCIe x1 slot. Už podle názvu je jasné, že vychází ze čtyř let staré grafické karty, která mnoho výkonu nenabízí. To předurčuje tyto karty pro servery, kde PCIe x16 sběrnici využívají jiné karty, které obrovskou přenosovou rychlost sběrnice využijí. Přece jen servery nepotřebují rychlé grafické karty. Případně bude určena pro stanice, jež PCIe x16 nemají. Karta bude v prodeji od srpna 2005 za cenu $139. Zdroj: www.extremetech.com

14. 7. 2005 12:05
Bude ATi odkoupena?

Bude ATi odkoupena?

Vypadá to, že o kanadskou firmu ATi má zájem nejedna společnost. Například Broadcom, Intel, AMD nebo Texas Instruments. Zatímco akcie společnosti ATi měly v červnu hodnotu $25, v červenci dosáhly 7. července minima $13,90 s tím, že nyní je jejich hodnota kolem $15,90. Výsledky ATi nejsou příliš povzbudivé, a výhled do příštího čtvrtletí není ani přes technologii CrossFire a snad blízké uvedení čipu R520 také růžový. Právě R520 totiž zatím provází obrovské problémy s výtěžností čipů, jež se ale daří pomalu řešit, ovšem její uvedení na trh se neustále odkládá. Právě neschopnost ATi nový čip uvést znamenal značný propad akcií, nVidia se svým čipem GeForce 7800 tak bude mít nad ATi navrch skoro tři měsíce. Tento rok je rokem firmy nVidia a jen smlouva ATi s Microsoftem ohledně dodávek grafických čipů pro konzoli Xbox 360 přinese ATi lepší výsledky. ATi ale určitě neskončí podobně jako kdysi slavná firma 3dfx, jen se ji v poslední době moc nedaří. Věříte-li, že ATi

13. 7. 2005 00:05
ATI vydá nové grafiky R520 a 530 v půlce srpna

ATI vydá nové grafiky R520 a 530 v půlce srpna

ATI Technologies má s výrobou svého nového jádra R520 drobné problémy, které způsobily již dva měsíce zpoždění oproti původním plánům. Nyní se budoucnost vyjasňuje a ATI chce své nové čipy R520, R530 a RV515 uvést v polovině 3. čtvrtletí, tedy zhruba v půlce srpna. Nové čipy jsou vyráběny 90nm technologií a zřejmě právě kvůli nové technologii se ATI dostala do problémů. Nejvýkonnější verze čipu označovaná jako R580 se na trh dostane až počátkem roku 2006. Zpoždění samozřejmě nahrálo konkurentce nVIDIA, která již stačila na trh uvést své řešení GeForce 7800 GTX (G70). Tato nová grafická karta trhá všechny rekordy... Výroba nových grafických procesorů ATI spadá pod křídla TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), ta ale vyrábí na 90nm pouze 4% ze své výroby a do konce roku se tento poměr nezvedne nad 10%. To může být hlavním problémem nevyladěné výroby. Podle serveru TheInquier bude ATI R520 dostupná v několika verzí s 24 nebo 32 pixel pipelines. 24 pipelines v

Jaroslav Ekl
8. 7. 2005 00:20
1
Grafické karty řady Sapphire Radeon X550

Grafické karty řady Sapphire Radeon X550

Společnost Sapphire Technology uvedla entry-level sérii grafických karet založených na GPU Radeon X550. Novinky jsou samozřejmě navrženy pro rozhraní PCI Express a nabízí podporu DirectX 9. Akcelerátory řady Sapphire Radeon X550 budou distribuovány v několika verzích lišících se množstvím grafické paměti i šířkou paměťové sběrnice (64 či 128 bitů). Sapphire Radeon X550 GPU X550 Frekvence jádra 400 MHz Takt paměti 500 MHz Paměťový interface 128-/64-bit Paměť 128/256 MB Rozhraní PCI Express Porty VGA + TV-out + DVI Hardwarové technologie DirectX9, SmartShader 2.0, SmoothVision 2.1, Fullstream Softwarové technologie Hydravision

Petr Hájek
7. 7. 2005 02:58
ATi CrossFire běží i na X700 a X300SE!

ATi CrossFire běží i na X700 a X300SE!

Řešení ATi a nVidie se předhánějí v kompatibilitě. Nejdříve přišla nVidia se svým SLI, které vyžadovalo dvě karty GeForce 6600GT, nebo 6800GT/Ultra. Později přišla firma ATi se svým CrossFire, kde bylo možno kombinovat Radeon X850 CrossFire Edition s kteroukoli kartou na čipu X850 a podobně i u karet X800. Načež nVidia ve svých ovladačích 77.72 umožnila použití SLI i bez SLI konektoru (s mírným dopadem na výkon) a navíc je takto možno zapojit nejen již zmiňované karty + 7800GTX, ale i všechny karty řady 6800 a na čipech NV43, tedy všechny GeForce 6600 a 128 bitové verze GeForce 6200 pro PCIe sběrnici. Nové řešení ale není přímo z dílen ATi. Zjistilo se totiž, jak přesně CrossFire pracuje. "Manící" z www.hkepc.com si měsíc hráli s BIOSy karet a s ovladači Catalyst a dokázali CrossFire rozjet i na kartách Radeon X700 a X300SE s HyperMemory. Composition engine tak vůbec není nutný k vyššímu výkonu, je jen potřeba k pořádnému skládání obrazu (otázkou je, co si pod tím p

7. 7. 2005 00:05
Reklama
ATi: All-in-Wonder míří výše s čipem Radeon X800XL

ATi: All-in-Wonder míří výše s čipem Radeon X800XL

Vlastníci PCI-Express sběrnice v případě zájmu koupě výkonné karty ATi řady All-in-Wonder zatím neměli příliš na výběr. Doposud nejvýkonnější Radeon X600 Pro sice ještě nepatří mezi šrot, nicméně rozhodně nepatří mezi high-end. Zájemci o multimédia si tak museli trochu počkat. A čekání se vyplatilo. ATi představuje nové grafické karty multimediální řady All-in-Wonder s vysoce výkonným a přitom poměrně cenově výhodným čipem Radeon X800XL. Ten nabízí 16 pixel a 6 vertex pipeline, takt 110nm jádra je 400MHz, 256MB paměti tikají na 980MHz. Připomeňme však, že pro AGP sběrnici již ATi nějaký čas nabízí Radeon X800XT All-in-Wonder. Výkon grafické karty bez problémů zvládne vysoké nároky na nejnovější hry, high-quality TV tuner zase zajistí široký multimediální rozsah s plnou podporou pro Microsoft Windows XP Media Center. Evropské zákazníky potěší DVB-T televizní přenos, který má nabízet více kanálů, lepší kvalitu obrazu i zvuku přes konvenční anténu místo kabelového

5. 7. 2005 19:00
Uvedení GeForce 7800 GTX očima Světa hardware

Uvedení GeForce 7800 GTX očima Světa hardware

Jak jsem již upozorňoval minulý týden, ve středu proběhlo oficiální uvedení nové rodiny grafických karet nVidia s číslovkou 7. Novináři z celé Evropy proto zavítali do města módy, do Paříže. Jak uvedení probíhalo a o čem se mluvilo si povíme v menším pohledu zpět.

Martin Štěpánek
27. 6. 2005 00:00
7
Nové ovladače nVidia ForceWare 77.72

Nové ovladače nVidia ForceWare 77.72

S uvedením nové karty GeForce 7800GTX musely zákonitě přijít i nové ovladače. Tentokrát jde o Release 75, konkrétně o verzi 77.72. nVidia na stránkách uvádí jejich WHQL certifikaci, bohužel ve skutečnosti ještě certifikované nejsou. Nová verze 77.72 přináší následující vylepšení: Podpora pro GeForce 7800GTX a GeForce 6200 AGP Lepší výkon v SLI a optimalizace pro nové hry Jsou kompatibilní s dvoujádrovými procesory AMD i Intel HDTV Display Setup Wizard s módem náhledu (preview) Fullscreen HDTV kontrolní panel umožňuje uživateli optimalizovat jejich televizní systém s vysokým rozlišením Dovoluje uživateli ponechat si nebo smazat stávající profily při aktualizaci na verzi 77.72 Zlepšený výkon karet s TurboCache Více možností při vytváření vlastních timingů pro ploché LCD panely Schopnost nView Desktop Manageru běžet i přes Windows Remote Desktop (Připojení ke vzdálené ploše) Podpora Microsoft DirectX 9.0c a OpenGL 2.0 další naleznete ve 106 stránkovém PDF věnovanému novým

24. 6. 2005 13:50
1
Aopen, ASUS, Inno3D, MSI i Albatron již mají GeForce 7800 GTX

Aopen, ASUS, Inno3D, MSI i Albatron již mají GeForce 7800 GTX

I další výrobci grafických karet uvádějí na trh karty osazené nejmodernějším čipem nVidia GeForce 7800 GTX. Mezi nimi nemohou chybět Aopen, ASUS, InnoVision, MSI a Albatron. Všechny karty jsou osazeny 256MB paměti a sběrnicí jsou určeny pro PCI Express. Grafický procesor podporuje specifikaci DirectX 9.0, čip je taktován na 470MHz, paměti pak běží na 1.2GHz. Výjimku tvoří karta od Albatronu, kde je čip taktován „pouze“ na 430MHz. U této kategorie karet nepřekvapí duální DVI výstup a HDTV. Chybět nemůže ani spousta doprovodného software. Zdroj: http://www.vr-zone.com/

Jaroslav Ekl
24. 6. 2005 10:38
2
ATI je poprvé za poslední 2 roky ve ztrátě

ATI je poprvé za poslední 2 roky ve ztrátě

ATI zveřejnila finanční výsledky za 3. finanční čtvrtletí 2005 ukončené k 31. květnu. Podle odhadů došlo k mírnému nárůstu obratu v porovnání s předchozím rokem, nicméně zisk klesl z mírného plusu do záporu. Za 3. čtvrtletí 2005 utržila firma 530 milionů dolarů, což je o 39 milionů více než za stejné období v roce 2004. Zvýšení zisku ale nedokázalo pokrýt vyšší náklady a firma hospodařila poprvé za poslední dva roky se ztrátou 445 tisíc dolarů. Předchozí zisky činily 57 milionů, 64 milionů, 61 milionů respektive 49 milionů dolarů. Velký podíl na zvýšení nákladů má u ATI financování výzkumu, na který šlo 88 milionů dolarů. Ve 3. čtvrtletí 2004 to bylo jen 65 milionů. O několik milionů vzrostly i náklady za administrativu a podporu prodeje. http://www.ati.com/companyinfo/ir/2005/atiq305.pdf

Jaroslav Ekl
24. 6. 2005 10:30
1
Reklama
Samsung začal s masovou produkcí paměťových čipů DDR3

Samsung začal s masovou produkcí paměťových čipů DDR3

Samsung byl první firmou, která předvedla prototypy modulů DDR3. Připomeňme, že před dvěmi týdny tak učinila i firma Infineon, jež rozeslala několik vzorků předním výrobcům PC komponent. V obou případech se jednalo o čipy pracující na 1066MHz. Produkci Samsungu tvoří 512Mbit DDR3 čipy s přenosovou rychlostí 1,6Gb/s (jinak řečeno pracují na frekvencí 1600MHz), které najdou své místo například v Xbox 360 od Microsoftu, Playstation 3 nebo nových grafických kartách. Při 32 bitovém přenosovém režimu tak mohou dosáhnout přenosové rychlosti 6,4GB/s. Přestože byla jejich produkce naplánována až na začátek příštího roku, začalo se už nyní. Dále se začíná pracovat na ještě rychlejších GDDR3 (graphic double data rate 3) čipech. Ty budou dosahovat přenosové rychlosti 2,0Gb/s (frekvence 2GHz) a umožní tak dosáhnout 8GB/s při 32 bitovém přenosu. Použije-li se 256 bitové paměťové rozhraní, které je dnes u high-end grafických karet typické, získá se přenosová rychlost 64GB/s. Zd

22. 6. 2005 09:54
1
ATi v tichosti vydala Radeon X550

ATi v tichosti vydala Radeon X550

Jako by nestačily dvě grafické sběrnice, které dokáží občas lidi pořádně zmást. ATi ještě k tomu přidává nový čip X550. Jeho existence může být na první pohled trochu záhadou, stejně jako existence Radeonů 9250 a 9550 (vždy o chlup pomalejší derivát s o chlup nižší cenou). Dodnes jsme tu měli Radeon X300 SE / X300 (Radeon 9600 SE / 9600 pro PCIe) a Radeon X600 Pro / X600XT (Radeon 9600Pro / 9600XT pro PCIe). Takto slušně pokrytý segment low-endu a levnějšího mainstreamu ještě více zamotal nový Radeon X550. Ten je výše taktovanou verzí Radeonu X300, resp. mírně zpomaleným Radeonem X600 Pro. Jádro RV370 tiká na 400MHz (X300 na 325MHz). Fillrate tak vzrostl z 1,3GPixel/s na 1,6GPixel/s. Rozdílem oproti Radeonům X300/X600, který však nové označení ospravedlňuje, je vždy použití HyperMemory. To situaci vyjasní, ale pouze v tom případě, že se X300 s HyperMemory přestanou vyrábět. Tato technologie umožňuje použít jako grafickou paměť operační paměť RAM až do velikosti

17. 6. 2005 10:30
Sapphire podporuje Crossfire

Sapphire podporuje Crossfire

Sapphire Technology jako jedna z prvních firem oznámila veřejnosti svoji podporu ATI Crossfire produktů, a to jak základních desek, tak i grafických karet. V nejbližší době Sapphire plánuje uvést na trh akcelerátory Sapphire Radeon X800 a X850 v Crossfire verzi, které půjde pro zvýšení grafického výkonu zkombinovat s běžným Radeonem X850 či X800.

Petr Hájek
9. 6. 2005 04:25
Technologie: Unreal Engine 3

Technologie: Unreal Engine 3

V dnešním článku nahlédneme pod pokličku jednoho z nejočekávanějších hnacích motorů her příští generace, které se díky tomuto základu opět o notný kus přiblíží realitě. Kdo se alespoň trošku orientuje ve světě her, tak ví, že na programu je Unreal Engine 3.

9. 6. 2005 00:00
23
ATI R520: Přes 10 000 v 3DMarku05?

ATI R520: Přes 10 000 v 3DMarku05?

Dle prvních neověřených informací má jediná grafická karta ATI R520 dosáhnout v testovacím programu 3DMark05 výsledku přes 10 000 bodů, což nechává vzadu jak duální nVidia 6800 Ultra ve SLI, tak prý i chystanou G70 (470 MHz). Pracovní frekvence R520 zatím nejsou známé, datum uvedení novinky ale ano - 26. července 2005.

Petr Hájek
8. 6. 2005 06:50
1
Reklama
ATI uvádí Mobility Radeon X800 XT

ATI uvádí Mobility Radeon X800 XT

ATI Technologies oficiálně oznámila GPU ATI Mobility Radeon X800 XT, o kterém ATI tvrdí, že jde o vůbec první akcelerátor pro notebooky vybavený 16 pixelovými pipelines. Samozřejmostí je i 6 vertex engines, 256bitové paměťové rozhraní a podpora GDDR3.

Petr Hájek
7. 6. 2005 00:02
Computex 2005: XGI, část II. XGI prezentuje poměr cena/výkon

Computex 2005: XGI, část II. XGI prezentuje poměr cena/výkon

Firma XGI by se ráda vrátila do popředí mezi výrobce grafických karet. V prostorách jejich stánku jsou ukázkové prezentace s různými ukázkami, které stojí za pozornost. Karta používá vylepšený přenos dat mezi GPU a severním můstkem. Ten dosahuje až 8 GB/s a za pomoci systémové paměti vytváří sdílenou paměť pro GPU. Tu si alokuje podle typu aplikace 2D nebo 3D v rozmezí 64 MB až 128 MB. Díky tomu je zpracování obrazu na velmi dobré úrovni hlavně ve vyhlazování které je velmi zřetelné. Při použítí 3:2 Pull Down: Při použítí Edge Smoothingu: Parametry: Její čip je zaměřen jako konkurent GF 6200 který tyto funkce neobsahuje: Novější čip Volari 8600 a 6800XT je pak přímým konkurentem vyšších řad nVidie a ATI. Ve výkonnostních testech dosahuje zajímavých výsledků. 3DMark2003 ve výkonnostním porovnání a 3DMark2005: Prozatím schází karta, která by mohla konkurovat GF6800 a ATI X850. Uvidíme jak si povedou a necháme se překvapit s čím novým XGI přijde.

6. 6. 2005 05:52
5
Reklama
Reklama