Intel

Články s výrobcem Intel (strana 152 z 192)

Technologie Intel vPRO určená podnikovým PC přichází

Technologie Intel vPRO určená podnikovým PC přichází

Zřejmě si vzpomínáte na zprávu z konce dubna letošního roku, kdy společnost Intel představila technologii Intel vPRO pro podnikové počítače. Nyní se technologie stává skutečností, neboť byla právě včera vypuštěna na trh a společnost Intel zároveň oficiálně vydala tiskovou zprávu. Jedná se o sadu hardware a software, která má IT pracovníkům přinést bezkonkurenční úroveň výkonu, nižších nákladů a zabezpečení. Podle mnoha průzkumů ve vybraných společnostech činil průměrný potenciální pokles nákladů 40%. Výrobci počítačů po celém světě začnou ve velmi blízké době představovat nové modely podnikových počítačů s technologií Intel vPRO. Uvedení Intel vPro ve střední a východní Evropě se má uskutečnit ve středu 4.října v rámci konference IDF (Intel Developer Forum), která je poprvé pořádaná v České republice, konkrétně se uskuteční v Praze. Nová technologie údajně skloubila a vyřešila problémy většiny firem, a to bezpečnostní rizika, náklady na vlastnictví, al

Marek Štelčík
8. 9. 2006 14:00
3
Intel potvrdil propuštění 10% svých zaměstnanců

Intel potvrdil propuštění 10% svých zaměstnanců

Intel si od propuštění 10 500 zaměstnanců, což činí asi 10% pracovní síly, slibuje zvýšení zisků a efektivnosti vedení firmy. Manažeři doufají, že tak ušetří kolem 5 miliard USD za následující dva roky a propouštění má hrát hlavní roli při restrukturalizaci Intelu. Do dnešního dne již bylo zrušeno na 5 000 pracovních míst. Vrchní výkonný pracovník Intelu, Paul Otelini, řekl: "Propouštění, i když je pro nás nesnadné, je podstatné pro to, aby se Intel stal více pružnou a efektivní společností, a to ne pouze pro tento nebo příští rok, ale i nadále." Nejvíce zaměstnanců ztratilo práci v Santa Claře, kde pracovali v odděleních managementu, marketingu a informačních technologií. Ostatní oddělení Santa Clary, jako je výroba a projektování, si na propouštění počkají do roku 2007. Rozsah rušení pracovních míst je však i tak o třetinu nižší, než analytici očekávali. Zdroj: DailyTech, TGDaily

6. 9. 2006 10:30
1
Reklama
Intel přichází na trh s novým Celeronem D 360

Intel přichází na trh s novým Celeronem D 360

Do řady procesorů Intel Celeron D se vloudil další kus s označením 360. Vyráběn je 65nm procesem. sedí na LGA775 patici, obsahuje 512kB cache L2 a komunikuje přes 533MHz sběrnici. Příchod nového procesoru s frekvencí 3,46GHz byl očekáván již od jeho oznámení v intelovských roadmapách z července. Předpokládaná cena za 1000 kusů Celeronů D 360 je 84 USD a po konečném vypuštění na trh by se měly koncové ceny Celeronů snížit až o 14,5 procenta. Zdroj: RegHardware

4. 9. 2006 16:40
5
Intel uvádí NOR flash paměti pro levné mobilní telefony

Intel uvádí NOR flash paměti pro levné mobilní telefony

Rozvíjející se segment levných mobilních telefonů může v blízké době těžit z nových pamětí flash NOR představených společností Intel. Pouzdra pamětí se vyznačují sdílenými piny, což minimalizuje počet kontaktů a především je to levnější. GSM Association odhaduje, že pouze 20% světové populace používá mobilní telefony a to především díky jejich vysoké ceně. Nové paměti Intelu by měly tyto ceny o něco snížit. NOR paměti dodávané Intelem budou mít kapacity 32Mb až 1Gb. Navíc se plánuje přechod ze stávajících 130nm a 90nm výrobních technologií na 65nm. K tomu by mělo dojít v průběhu roku 2007. K dispozici budou tyto paměti jak v balení 88-ball QUAD+ s konfigurací A/D Mux, tak i 107-ball x 16C, taktéž s A/D Mux. Paměti by se měly objevit ještě v tomto čtvrtletí. Zdroj: www.intel.com

4. 8. 2006 20:40
1
AMD znovu zažalovalo Intel

AMD znovu zažalovalo Intel

Společnost Intel si snažila vytvořit monopol na trhu procesorů, nyní kvůli tomu čelí další žalobě ze strany konkurenční AMD. Již od června 2005 se táhnou spory mezi těmito dvěma společnostmi. Intel totiž nabízel vysoké slevy pokud se prodejce zavázal, že bude prodávat pouze produkty s procesory Intel. Nyní byla podána žaloba v Německu, kde měl prodejce elektroniky Media Markt prodávat pouze "Intel Inside" produkty, za což dostával od Intelu nemalé peníze, jejich výše však uvedena nebyla. Podobnou žalobou vyhrožuje i japonská vláda. Zdroj: www.arstechnica.com

18. 7. 2006 18:10
13
Intel opět mění datum vydání dual-core serverového procesoru "Tulsa", nyní má být dříve

Intel opět mění datum vydání dual-core serverového procesoru "Tulsa", nyní má být dříve

O připravovaných serverových dual-core procesorech Intel "Tulsa" už byla nejednou na stránkách SHW řeč, připomeňme si tedy jen, že mají stále využívat architekturu NetBurst, díky 65nm výrobní technologii budou slabší modely s 667MHZ FSB dosahovat spotřeby 95W TDP, silnější s 800MHZ FSB už velmi nepříznivých 150W TDP. Zatímco každé jádro má svou L2 cache, procesor bude obsahovat také L3 cache, která je pro jádra sdílená. Její velikost se bude pohybovat od 4MB až po 16MB. Zatímco v nedávno vydaných roadmapách byla "Tulsa" naplánovaná na čtvrté čtvrtletí tohoto roku, objeví se patrně již ve třetím čtvrtletí, pravděpodobně tedy někdy ke konci prázdnin či na začátku školního roku. Intel však datum nijak neupřesnil. Zdroj: www.dailytech.com, www.xbitlabs.com

14. 6. 2006 12:40
VIA P4M900: IGP chipset pro procesory Intel

VIA P4M900: IGP chipset pro procesory Intel

Společnost VIA poměrně často představuje nové chipsety a protože si dala už nějakou tu dobu pauzu, přichází na trh s novým chipsetem VIA P4M900 s integrovanou grafikou. Chipset je určen pro kompletní procesorovou řadu Intel Pentium 4 a mobilní procesory Intel Core Duo. Pojďme se nejprve podívat na integrované grafické jádro. Jak je u společnosti VIA zvykem, rozhodně nenabídne vysoký výkon. Vždyť se jedná pouze o 128-bitové GPU s dvěma pixel pipelines a taktem 250MHz. Nabízí však plnou podporu DirectX 9.0 (podpora shaderů 2.0). Může tak být označen jako "Windows Vista Ready". Podpora PCIe x16 slotu pro případný grafický upgrade zde naštěstí našla své místo. Sběrnice procesorů může činit 400MHz až 1066MHz, jsou podporovány jak paměti DDR400, tak i novější DDR2-667. Volba slotů je pak na výrobci základní desky. K northbridge je southbridge VT8251 (jižní můstek) připojen pomocí sběrnice V-Link s propustností 1GB/s. Southbridge nabízí integrovaný zvuk v podání VIA Vinyl HD

30. 5. 2006 23:15
Reklama
Intel Core - pohled na architekturu II

Intel Core - pohled na architekturu II

Po včerejším povídáním o dekódování a Out-of-Order zpracování se dnes zaměříme na výpočetní část, práci s pamětí, prefetch, termální management a konečně i na spekulativní vykonávání instrukcí. Věděli jste, že Core je silně zaměřen na multimediální aplikace?

Eagle
3. 5. 2006 00:00
39
Intel Core - pohled na architekturu I

Intel Core - pohled na architekturu I

Již za několik měsíců se do obchodů dostaví první procesory založené na nové architektuře Intel Core. Čipy Conroe, Merom a Woodcrest znamenají dramatickou změnu ve vývoji. Dnes zahájíme povídání o tom, jak nové procesory fungují a co zajímavého přinesou.

Eagle
2. 5. 2006 00:00
52
Intel začne s výrobou 65nm NOR flash 1Gbit pamětí

Intel začne s výrobou 65nm NOR flash 1Gbit pamětí

Čipy NOR flash jsou využívány zejména v mobilních telefonech k uložení dat programů i dat uživatele. Doposud je Intel vyráběl 90nm technologií, která dovolila vyrobit maximálně 512Mbit čip (1Gbit čipy byly dosaženy jejich "slepením"). Nyní díky 65nm technologii, kterou již využívá u procesorů, může přijít na trh s 1Gbit NOR čipem. 1Gbit čip nese kódové označení "Capulet". Do budoucna by 65nm technologie měla umožnit vyrobit i 2Gbit čipy. Přesto většina flash pamětí, které Intel vyrobí, bude stále využívat 130nm a 90nm výrobní proces. 65nm vzorky budou k dispozici toto čtvrtletí, plná výroba se rozjede do konce roku. Zdroj: www.extremetech.com, www.intel.com

4. 4. 2006 20:45
Conroe by měl stát 169 až 1199 dolarů

Conroe by měl stát 169 až 1199 dolarů

Před nějakou dobou jsme přinesli informace o očekávaných modelech stolního procesoru Conroe a mimo jiné také o jejich cenách. Tyto informace se nyní trochu aktualizovaly: Model Frekvence FSB L2 cache TDP cena dostupnost E4200 1.60 GHz 800 2 MB 65 W $169 Q3 2006 E6200 1.60 GHz 1066 2 MB 65 W $179 Q4 2006 E6300 1.86 GHz 1066 2 MB 65 W $209 Q3 2006 E6400 2.13 GHz 1066 2 MB 65 W $239 Q3 2006 E6500 2.40 GHz 1066 2 MB 65 W $269 Q4 2006 E6600 2.40 GHz 1066 4 MB 65 W $309 Q3 2006 E6700 2.66 GHz 1066 4 MB 65 W $529 Q3 2006 E6800 2.93 GHz 1066 4 MB 65 W $749 Q4 2006 E6900 3.20 GHz 1066 4 MB 65 W $969 Q4 2006 E8000 (eXtreme Edition) 3.33 GHz 1333 4 MB 95 W $1199 Q4 2006 Přibylo hned několik modelů. Na čtvrté čtvrtletí je plánován E6500, což je 2.40 GHz čip jinak identický s E6600, pouze s poloviční 2 MB L2 cache. V tomto čtvrtletí by se také měly objevit nejrychlejší E6800 (2.93 GHz) a E6900 (3.20 GHz). Zatímco u prvního jmenovaného js

Eagle
2. 4. 2006 13:18
11
Procesor Merom bude patrně kompatibilní se současnými notebooky

Procesor Merom bude patrně kompatibilní se současnými notebooky

Nový mobilní procesor Merom, který koncem letošního roku nahradí současný Core Duo (Yonah) bude s největší pravděpodobností kompatibilní se současnými notebooky určenými právě pro Core Duo. Uživatelé, kteří budou chtít upgradovat, tak patrně budou muset pouze vyměnit procesor. Připomeňme, že Merom je narodzíl od Yonahu 64bitový a dosahuje výrazně vyššího výkonu, neboť je založen na nové architektuře, na které bude založen stolní čip Conroe, jež nedávno zcela deklasoval nejrychlejší konkurenci. Na XtremeSystems se jednomu z uživatelů dostala novinka v podobě 2.0 GHz Meromu do rukou a měl možnost vyzkoušet jí výměnou ve svém Fujitsu-Lifebook notebooku proti současnému nejrychlejšímu mobilnímu procesoru Core Duo (Yonah) 2.16 GHz. Výsledky jsou velmi povzbudivé: Core Duo (Yonah) 2.16 GHz Merom 2.0 GHz 3DMark 2006 - total 808 941 (+ 16 %) 3DMark 2006 - CPU score 1727 1690 (- 2 %) 3DMark 2005 - total 2279 2442 (+ 7 %) 3DMark 2005 - CPU score 4857 5775 (+ 19 %) 3DMark 2003 - total 5230 5

Eagle
2. 4. 2006 12:15
Reklama
Intel v blízké době dosáhne 100 000 zaměstnanců

Intel v blízké době dosáhne 100 000 zaměstnanců

Společnost Intel hodlá během tohoto roku dosáhnout magické hranice 100 000 zaměstnanců. Pokud však čekáte nějaké hromadné nabírání zaměstnanců, tak Vás asi zklamu. Intel v současné době zaměstnává po celém světě zhruba 99 900 lidí, takže si obrázek můžete udělat sami. Pro srovnání AMD zaměstnává 10 000 lidí, nVidia a ATI kolem 3000 a Foxconn zhruba 250 000. Zdroj: theinquirer

Marek Štelčík
28. 3. 2006 14:00
1
Intel chce notebooky se snazší konfigurací a schopností upgrade

Intel chce notebooky se snazší konfigurací a schopností upgrade

Společnost Intel chce, aby notebooky byly přístupné více uživatelům a ti si je mohli snáze konfigurovat, případně časem snadněji upgradovat. Myšlenka to rozhodně není špatná, ale má svá úskalí. Každopádně, ideou jsou k dnešním možným výměnám také vzájemně zaměnitelné LCD panely, baterie, či klávesnice. Dnes se v noteboocích dají snadno vyměnit akorát paměti a pevný disk, pak ještě procesory Intel, které lze snadno koupit. Podstatně hůře je na tom výběr grafické karty (snad jen dva notebooky na českém trhu), optické mechaniky a podobně. Při koupi by jste si tak mohli rozhodnout téměř do posledního šroubku, co chcete mít a co ne. K tomuto systému už se přibližují konfigurátory notebooků v USA, např. značka Dell či HP je mají velmi dobré, ovšem to se týká pouze základních konfigurací. Nějaká kompatibilita mezi notebooky je stále tabu. Bohužel k nám do ČR to tak nějak nedorazilo a i samotná nabídka je velmi chudá. Intel nyní spolupracuje se společnostmi Asus, Compal

27. 3. 2006 18:00
1
Intel uvádí low-voltage Xeon "Sossaman" se spotřebou 31W

Intel uvádí low-voltage Xeon "Sossaman" se spotřebou 31W

Společnost Intel vydává serverový dual-core procesor Xeon LV, který se bude pyšnit spotřebou pouhých 31W, což je zlomek toho, co spotřebují ostatní Xeony. Dodává se ve verzích s 1,6GHz a s 2,0GHz.Asi se vám tyto frekvence zdají být velmi nízké, ale je to dáno původem procesoru. Nynější jednojádrový Xeon LV tiká na frekvenci 2,8GHz a přitom spotřebuje 55W. Chcete-li vědět, co vězí za nízkou spotřebou nového Xeonu, pak vám mohu říct, že se vlastně jedná o přejmenovaný mobilní procesor Core Duo. Ten bylo pouze uzpůsoben pro serverový provoz, např. mu byla dána možnost pracovat ve dvouprocesorových stanicích. To je důvod nízkých frekvencí a nízké spotřeby. Přitom výkon by neměl být nejhorší. FSB je stejně jako u Core Duo na 667MHz. Jenže má to své ale. Zatímco původní Xeon LV byl 64-bitový procesor, Core Duo je pouze 32-bitové a nejinak je tomu u nového Xeonu z něj odvozeného. Pokud server nemá být využívám s 64-bitovými programy, pak se nic neděje, ale jinak je to docela škoda. Na 64-bitové náhradě s

14. 3. 2006 21:05
Intel snižoval a stále snižuje ceny procesorů společnosti Dell, ta je Intel-only i nadále

Intel snižoval a stále snižuje ceny procesorů společnosti Dell, ta je Intel-only i nadále

Nedávno vzbudila zpráva o počítačích Dell s procesory AMD docela slušný rozruch. Tento výrobce počítačů je totiž Intel-only, žádný jeho počítač není vybaven procesorem AMD či jiným non-Intel procesorem. Intel za tuto exkluzivitu platí sníženými cenami pro Dell. Nakonec vše dopadlo tak, že Dell bude nadále vyrábět pouze počítače s procesory Intel. Jako velmi zajímavý příklad nízkých cen pro Dell může posloužit server Dell PowerEdge SC430 (256MB DDR2, 80GB HDD, CD-ROM), který je prodáván za $243. Přitom obsahuje procesor Intel Pentium D 820, za který Intel chce obvykle $241. A to je skutečně dosti podezřelé. Zdroj: www.digitimes.com

11. 3. 2006 16:45
1
Pentium D 920 končí

Pentium D 920 končí

Zdá se vám to neuvěřitelné? Ale opravdu tomu tak je. Procesor uvedený před dvěma měsíci se 28. února dostal na seznam historických záležitostí. Objednávky budou sice ještě nějakou dobu přijímány, zařazení čipu do Product Discontinuance programu ale znamená, že jeho dostupnost se minimálně zhorší. Připomeňme v této souvislosti, že z celé řady Pentií D jedině model 920 nepřejde na novou revizi C1, která zapne SpeedStep. Intel by měl v budoucnu model 920 nahradit modelem 925, který má stejné parametry jako model 930 (3.0 GHz), pouze s tím rozdílem, že nepodporuje virtualizaci.

Eagle
11. 3. 2006 00:00
Reklama
IDF Spring 2006: Intel UMPC, velmi malé počítače

IDF Spring 2006: Intel UMPC, velmi malé počítače

UMPC (Ultra-Mobile PC) mají být novými mobilními zařízeními, které budou spadat někam mezi PDA a Tablet PC. PDA měla omezenou funkčnost a výkon, Tablet PC zase byly plně funkční a výkonné, ale poměrně velké. UMPC má spojovat výhody obojího. Bude mít výkon a funkčnost Tablet PC, ale přitom bude mít menší rozměry a váhu. Stále ale budou podstatně větší než PDA. Možná jste slyšeli o projektu Microsoft Origami což je rovněž UMPC. Počítače budou používat procesory Intel Ultra Low Voltage Pentium M se spotřebou do 5W. Pevný disk bude mít 1,8" plotny a celkovou kapacitu kolem 30GB. Displeje budou mít úhlopříčku 5-7", rozlišení pak bude 800×480 nebo 800×600. S operačním systémem Windows XP či Windows Vista tak dostanete počítač s rozsáhlou funkcionalitou, malý displej ale činí menší písma velmi těžko čitelnými. Ze začátku budou tato zařízení k dispozici za cca $1000, později by se měla přesunout i do levnějších segmentů pro širší okruh uživatelů za ceny kolem $500. Byly už ohlášeny p

10. 3. 2006 13:25
1
IDF Spring 2006: Nová mobilní platforma Santa Rosa (Centrino), demonstrována síť WiMax

IDF Spring 2006: Nová mobilní platforma Santa Rosa (Centrino), demonstrována síť WiMax

Další iterace Centrina ponese jméno Santa Rosa. Ta se má objevit v první půli příštího roku 2007 a bude pracovat s novými mobilními procesory Merom s architekturou Intel Core. Novinkou Santa Rosy bude nový chipset Crestline, který má především zvýšit grafický výkon. Patrně půjde o mobilní verzi chipsetu i965G, jehož integrovaná grafika má podporovat Shader Model 3.0. Jako každé Centrino, i nejnovější Santa Rosa se skládá z procesoru Intel, chipsetu Intel a wifi sítě Intel. Wifi nyní bude standardu 802.11n, ale rovněž přibude síť WiMax. Tato síť se má vyznačovat především obrovským dosahem. Má být dostupná pro každého a tvořit velmi slibnou alternativu k DSL linkám či jiným podobným připojením (metropolitní sítě). Původní standard 802.16 využíval frekvenčního pásma 10-66GHz, ale vyžadoval LOS (Line of Sight), tedy přímou viditelnost mezi vysílačem a příjemcem. Inovovaný standard 802.16a využívá rozsah 2-11GHz a vyznačuje se NLOS (None-Line of Sight), přímou viditelnost ted

9. 3. 2006 20:50
IDF Spring 2006: Technologie u příštích procesorů a chipsetů

IDF Spring 2006: Technologie u příštích procesorů a chipsetů

O jedné z technologií jsme již mluvili, Intel VT-d bude vylepšená virtualizační technologie o virtualizaci I/O. Přejděme tedy na další. Možná jste už slyšeli o technologii Intel AMT - iAMT (Active Management Technology), která ve spojení s Microsoft Systems Management Server zajistí možnost spravovat počítače dálkově aniž by uživatel byl jakkoli obtěžován. Navíc je plně nezávislé na operačním systému, uživatel nemá možnost systém odstavit a je možné počítač spravovat i při zatuhnutí systému. Dokonce je možné spravovat počítač i když je vypnutý (musí však být v zásuvce a musí mít aktivní LAN port). Nutností je rovněž chipset s iAMT podporou. S technologií iAMT úzce spolupracuje Circuit Breaker. Tento systém aktivně chrání počítač vůči příchozím hrozbám ze sítě (např. proti virům) na základě abnormálních datových toků v síti, izoluje infikované počítače dříve než začnou negativně ovlivňovat počítačovou síť. Po odstranění hrozby dostane uživatel info. Dalš

9. 3. 2006 19:55
1
IDF Spring 2006: Novinky v oblasti procesorů pro servery

IDF Spring 2006: Novinky v oblasti procesorů pro servery

Intel rovněž inovuje serverové platformy. Nová platforma ponese jméno Bensley (chipset Blackford), prvním procesorem bude Dempsey. Ten bude k dispozici od příštího měsíce (již byla započata jeho výroba), ale jedná se spíše o nouzové řešení. Tento procesor totiž stále vychází z architektury NetBurst. Dempsey bude vyráběn 65nm technologií, pracovní frekvence má činit 3,73GHz a bude spolupracovat s DDR2-667 pamětmi. Bude disponovat virtualizační technologií. Intel razí cestu, je lepší mít alespoň něco než nic. Proto si Dempsey užije na trhu asi tři čtyři měsíce než bude doplněn tím pravým pro platformu Bensley. Tím pravým jsou procesory Woodcrest, nové serverové procesory Intelu s architekturou Intel Core. Jejich maximální frekvence je zatím stanovena na 3GHz, jsou plánovány pro FSB 1333MHz. Woodcrest bude zaměřen pro větší společnosti, kdežto Dempsey má zůstat ve výroby a plnit úlohu levnějšího řešení. Platformu Bensley pak na přelomu let 2006/2007 doplní ještě čtyřjádrové procesory Clovertown, o

9. 3. 2006 19:40
IDF Spring 2006: Demonstrace quad-core procesorů

IDF Spring 2006: Demonstrace quad-core procesorů

Na Intel Developer Forum Spring 2006 byly rovněž demonstrovány čtyřjádrové procesory Intelu, serverové čipy Clovertown a high-end desktopové čipy Kentsfield. Oba čtyřjádrové procesory jsou naplánovány na počátek roku 2007, možná se jich dočkáme i ke konci roku 2006, budou postaveny na pokročilé architektuře Intel Core (viz předchozí novinka) a vyráběny 65nm technologií. Bohužel zatím není jasné, zda to budou čtyři nezávislá jádra nebo opět pouze dva slepené procesory jak je tomu dnes u Smithfieldu. Tentokrát by šlo samozřejmě o slepení dvou dvoujádrových procesorů. No, uvidíme. Byly popřeny plány na další zdvojení počtu jader v roce 2008. Místo toho se Intel vydá cestou optimalizací. Zejména se vylepší virtualizační technologie, přijde "Intel VT-d", která přinese rovněž I/O (input/output - vstupně/výstupní) virtualizaci. Procesory jsou určeny pro novou platformu Bensley, která rovněž spatří světlo světa na přelomu let 2006/2007. Zdroj: www.intel.com

9. 3. 2006 19:35
Reklama
IDF Spring 2006: snižování spotřeby u nové architektury Intel Core

IDF Spring 2006: snižování spotřeby u nové architektury Intel Core

Intel Developer Forum je akce pořádána dvakrát ročně, kde mohou vývojáři zjistit, co Intel pro blízkou budoucnost chystá a na co se mají připravit. Nyní se koná v San Franciscu. Asi nejvíce nás zajímá nová architektura Intel Core. Ta nahrazuje dosavadní NetBurst použitý u procesorů Pentium 4 a jeho odvozenin (těmi jsou např. Celerony, dvoujádrové Pentium D či Pentium Extreme Edition). Tato architektura byla navržena tak, aby mohla dosáhnout vysokých frekvencí, bohužel to přinášelo vzhledem k taktům ne až tak vysoký výkon a především na vyšších frekvencích se začal objevovat problém s extrémně vysokou spotřebou elektrické energie. Plánu 5GHz nebylo nikdy dosaženo a dokonce se neobjevily ani procesory na frekvenci 4GHz. Netburst ale nelze hodnotit negativně, rozhodně ale nesplnilo předpoklady do něj vkládané. Každopádně i přes spoustu nevýhod měly tyto procesory své "pro" a obchodní úspěch byl dostatečný. Konkurenční AMD však dokázalo této situace využít a svůj podíl na trhu výrazně zvýšilo. Proc

9. 3. 2006 17:20
Intel Conroe vítězí na celé čáře, AMD prohrává

Intel Conroe vítězí na celé čáře, AMD prohrává

Zhruba takto bychom mohli nazvat test, který proběhl na Anandtechu. Redaktorům se totiž podařilo v rámci právě probíhajícího Intel Developer Forum Spring 2006 otestovat proti sobě přetaktovaný Athlon 64 FX-60 a prototyp Intelu Conroe 2.66 GHz. Pojďme se velmi krátce podívat, jak to dopadlo.

Eagle
8. 3. 2006 00:00
90
Reklama
Reklama