Na čtvrteční tiskové konferenci nVidie byl představen nový čipset, přesněji řečeno rodina čipsetů nForce4, tentokrát určena pro platformu Intel. Technologicky se v podstatě neliší od verze pro AMD a základní odlišností je podpora 266MHz FSB, tedy 1066MHz QPB pro Pentium 4. Lze použít všechny procesory pro LGA775, tedy jádra Prescott (s variantami Prescott-256 a Prescott 2M) a Gallatin. Prezentace k uvedení čipsetu se nesla ve znamení vyzdvihování technologie SLI, která nyní poprvé dovoluje zapojení dvou grafických karet GeForce 6600 nebo 6800 zároveň na platformě Intel, a dále systémů jako Active Armor (hardwarový firewall), funkcí RAID atd. Alternativa pro čipové sady Intel je tedy na světě.
Na čtvrteční tiskové konferenci nVidie byl představen nový čipset, přesněji řečeno rodina čipsetů nForce4, tentokrát určena pro platformu Intel. Technologicky se v podstatě neliší od verze pro AMD a základní odlišností je podpora 266MHz FSB, tedy 1066MHz QPB pro Pentium 4. Lze použít všechny procesory pro LGA775, tedy jádra Prescott (s variantami Prescott-256 a Prescott 2M) a Gallatin.
Prezentace k uvedení čipsetu se nesla ve znamení vyzdvihování technologie SLI, která nyní poprvé dovoluje zapojení dvou grafických karet GeForce 6600 nebo 6800 zároveň na platformě Intel, a dále systémů jako Active Armor (hardwarový firewall), funkcí RAID atd. Alternativa pro čipové sady Intel je tedy na světě.