Zpět na článek

Diskuze: Oracle propustil 21.000 lidí, většinu kvůli nasazování AI

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Warhawk Nobody
Warhawk Nobody
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 19:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

v roku 2021 mali 132 tisic zamestnancov, potom pocas 2 rokov (covid pandemia, aka online-peak alebo podobny hype) nabrali vela zamestnancov a mali ich spolu v roku 2023 uz 164 tisic.

a teraz optimalizuju (co je normalne) a po prepusteni ich je 141 tisic (teda viac ako pred 5 rokmi).

dovody, preco firmy ako Oracle hovoria o tom, ze AI im zobrala pracu je ten, ze nechcu priznat, ze pred par rokmi planovali zle a zaroven planuju investovat obrovske peniaze do AI infrastruktury. teda pre investorov a akcionarov sa toto lepsie pocuva.

zdroj:
https://stockanalysis.com/stocks/orcl.prd/employees/

Reklama
Reklama