Grafiky a hry (strana 147 z 215)

NVIDIA vydala novou verzi WHQL ovladačů 191.07

NVIDIA vydala novou verzi WHQL ovladačů 191.07

Nejnovější ovladače GeForce/ION s WHQL certifikací nesou označení 191.07 a podporují NVIDIA desktopové GeForce a ION grafické čipy série 6, 7, 8, 9, 100 a 200. Z oficiálních Release Notes se dále mimo jiné dozvídáme, že součástí ovladačů je i PhysX System Software ve verzi 9.09.0814, který si můžete stáhnout i samostatně zde. Ovladače přinesly ve srovnání s předchozí verzí 190.62 výkonové optimalizace ve hrách, sama NVIDIA tyto nárůsty vyčíslila takto (mohou se samozřejmě lišit v závislosti na konkrétním systému): 12% v ARMA 2 8% v Batman: Arkham Asylum při použití PhysX přes GPU 50% v Call of Juarez: Blood in Bound při použití SLI 14% ve Fallout 3 s antialiasingem 10% ve Far Cry 2 (v DirectX 9) s antialiasingem 34% v Prototype s antialiasingem Nově byla přidána podpora SLI ve hrách Aion, Darkfall, Dawn of Magic 2: Time of Shadows, Dreamkiller, Fuel, Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim, Need for Speed: Shift a dalších. Opraveny byly četné bugy, mezi jinými i dosud chybové přepíná

Michal Huspeka
6. 10. 2009 00:00
Další obrázky z NVIDIA GTX PhysX

Další obrázky z NVIDIA GTX PhysX

Společnost NVIDIA uvolnila další screenshoty z druhého dne konference GTC (GPU Technology Conference), kde se probírají také technologie PhysX. - klikněte pro zvětšení - Nyní jde o demo PhysX Wall Destruction, tedy ničení zdí, které by mělo být pěkně efektní, ovšem lepší by bylo nějaké video místo statických obrázků. - klikněte pro zvětšení - V demu jsou proti zdem vrháni panáci, kteří je bortí, přičemž se využil SDK modul APEX GPU destruction a přes 10000 prvků létajících z ničených zdí. Vše je akcelerováno pomocí GPU. - klikněte pro zvětšení - Zdroj: TZ NVIDIA

2. 10. 2009 17:00
1
Reklama
NVIDIA uvolnila obrázky z GTC PhysX o simulaci kapalin

NVIDIA uvolnila obrázky z GTC PhysX o simulaci kapalin

Tato aktualita bude spíše o pokoukání, protože jde o demo PhysX Fluids z konference GTC (GPU Technology Conference) dne prvního. Jedná se tedy už dle názvu o simulaci kapalin pomocí NVIDIA PhysX, která tak ukazuje, že v této oblasti nepřešlapuje na místě. K simulaci kapalin se mají využít dle tiskové zprávy SPH částice, díky nimž se mají simulované částice vody navzájem ovlivňovat, tvořit realistické vlny a to vše v reálném čase. V demu bylo použito na 128000 takových částic. Zdroj: TZ NVIDIA

2. 10. 2009 01:00
1
Rekord v 3DMark Vantage zlomen na soutěži Gigabyte

Rekord v 3DMark Vantage zlomen na soutěži Gigabyte

Společnost Gigabyte oznámila, že na její soutěži byl zlomen světový rekord v benchmarku 3DMark Vantage, kdy se dosáhlo celkového skóre P16877, na čemž se GPU podílelo svými 15297 body. - klikněte pro zvětšení - Soutěž oficiálně ještě odstartuje pod názvem Bet Me If You Dare a tým firmy Gigabyte byl v ní vyzbrojen GPU NVIDIA GeForce GTX 260 na 1100 MHz s paměťmi na 1400 MHz. Toto je tedy jakýsi předběžný výsledek a dalších se dočkáme již od normálních soutěžících v několika kolech a to první bude omezeno právě na karty GTX 260 od jakéhokoliv výrobce. Jinak nejsou limity žádné. Zdroj: TZ Gigabyte (Facebook, Twitter)

1. 10. 2009 12:00
1
Nvidia GeForce 190.62 - výkonnostní srovnání

Nvidia GeForce 190.62 - výkonnostní srovnání

Ovladače GeForce ve verzi 190.62 se nehonosí revolučními vlastnostmi, ale jednoduše zlepšují již tak dobré. Ovladače přináší novou verzi PhysX a lepší podporu pro tituly jako Batman: Arkham Asylum a Darkest Days. Změnil se ale nějak výkon v oblíbených hrách?

28. 9. 2009 05:00
3
Resident Evil 5: výkonnostní srovnání

Resident Evil 5: výkonnostní srovnání

24. 9. 2009 00:00
6

Resident Evil se dočkal již svého pátého pokračování, které tentokráte útočí nejen na konzole, ale rovněž i na naše obyčejná PC. Očekávejte opět hromady zombíků, krve a nepřemožitelné hrdiny v hlavní roli.

Catalyst 9.9 - výkonnostní srovnání

Catalyst 9.9 - výkonnostní srovnání

Nový měsíc přináší opět nové ovladače pro grafické karty ATI Radeon a my se podíváme, jak si vedou ve srovnání se staršími verzemi těchto ovladačů. Předposlední verze přinesla mírný narůst výkonu, ale zároveň se nepovedlo odstranit chyby ve strategii Anno 1404. Bude tomu tentokráte jinak?

18. 9. 2009 00:00
6
Reklama
Ian Buck z Nvidie o budoucnosti GPGPU

Ian Buck z Nvidie o budoucnosti GPGPU

Dnešní článek bude poněkud netradiční, jelikož se jedná o rozhovor, který se šéfem vývoje platformy CUDA provedl redaktor světoznámého magazínu Tom's Hardware. Obsahem je budoucnost i současnost GPGPU v oblasti spotřebních i vědeckých aplikací.

17. 9. 2009 00:00
5
AMD vydalo novou verzi WHQL ovladačů Catalyst 9.9

AMD vydalo novou verzi WHQL ovladačů Catalyst 9.9

WHQL certifikované ovladače Catalyst pro měsíc září jsou tradičně ve verzi 9.9 (rok.měsíc) a znovu přinášejí podporu pouze desktopových grafických čipů AMD Radeon ze sérií HD 2000, HD 3000 a HD 4000. Starší DX 9 a nižší grafické karty tak zůstávají opět bez WHQL podpory. Podle oficiálních Release Notes tyto ovladače převážně opravují chyby předchozích verzí, o navýšení grafického výkonu ve hrách tentokrát není ani zmínka. Vylepšení tak doznala například podpora CrossFireX v Resident Evil 5, Anti-Aliasing v Ghostbusters nebo oprava grafiky v Sims 3. Další provedené úpravy se týkají zejména Catalyst Control Centra a vylepšení podpory multimédií, například připojení pomocí HDMI, vylepšení AVIVO barevného nastavení při přehrávání HD DVD nebo funkčnosti Windows Aera během přehrávání Blu-ray. Pro více informací nahlédněte do Release Notes, které jsou spolu s ovladači ke stažení na přiloženém odkazu. ATI Catalyst WHQL (v9.9) Zdroj: AMD

Michal Huspeka
12. 9. 2009 10:00
4
AMD odhaluje ATI Eyefinity - 6 výstupů na monitor v jedné kartě

AMD odhaluje ATI Eyefinity - 6 výstupů na monitor v jedné kartě

Společnost AMD právě představila zajímavou novinku pro trh grafických karet. Jedná se o funkci s názvem ATI Eyefinity a poskytuje 6 výstupů na monitor. Bude obsažena v nových připravovaných kartách ATI Radeon, které podporují DirectX 11. Umožní napojit zmíněných 6 monitorů, všechny ve velice vysokém rozlišení a je možno je dát na výšku či na šířku. Je jisté, že toto zapojení šesti monitorů bude silně spjato s hraním her. Pro nadšence her dokonce AMD předvedlo 4 takové karty v jednom počítači, což dovolilo zapojit 24 monitorů, to už je velice zajímavé zapojení. Na tomto zapojení byl prezentován simulátor letadel. ATI Eyefinity by mělo podporovat téměř všechny existující monitory. Ovšem plocha složená z takového počtu monitorů vyžaduje co nejmenší okraje monitoru kolem displeje, aby obraz tvořil dojem jedné velké plochy. AMD prozradilo, že se společností Samsung pracuje na takovém monitoru, který bude mít „ultra tenké“ okraje. Nezbývá, než se těšit, zní to vše veli

11. 9. 2009 02:05
6
ATI Radeon a OpenCL přináší výkon pro počítače Mac

ATI Radeon a OpenCL přináší výkon pro počítače Mac

Společnost AMD oznámila, že její grafické karty řady ATI Radeon HD 4800 se nyní začínají montovat do počítačů iMac a Mac Pro vybavených operačním systémem Snow Leopard a podporují pod ním OpenCL verze 1.0. Můžeme tak zprovoznit technologii ATI Stream umožňující akcelerovat různé aplikace a čerpat z výkonu použitého GPU. Počítače iMac a Mac Pro si rozdělily karty Radeon HD 4870 a HD 4850. Díky nim si budeme moci také zahrát moderní hry vyžadující vysoký grafický výkon, jak se vyjádřil senior viceprezident a generální ředitel divize AMD Products Group, Rick Bergman. Zdroj: TZ AMD

3. 9. 2009 01:00
Gigabyte uvádí novou rodinu přetaktovaných grafických karet

Gigabyte uvádí novou rodinu přetaktovaných grafických karet

Společnost Gigabyte představila zbrusu novou řadu grafických karet Super Overclock Series. Všechny modely mají dle výrobce pečlivě vybraná GPU pomocí techniky, která je nazývána jako Gauntlet. Těžko říci, odkud si Gigabyte půjčil tento název, snad také z oblíbeného trestu u válečného námořnictva zvaného "ulička" (i když na logu je rukavice). Dále se využívají PCB Ultra Durable s dvěma uncemi mědi, jež mají poskytnout prémiovým GPU dobré zázemí. A co vlastně Gauntlet znamená? Nejdříve se jádra roztřídí podle dosažené maximální frekvence, pak přijde na řadu zahoření, přičemž se zjišťuje, zda přetaktované GPU svou maximální frekvenci dlouhodobě zvládne a nakonec přijde na řadu měření spotřeby a výběr těch jader, která ji mají nejnižší při dané frekvenci. Nejdříve přijdou na řadu Gigabyte GTX 260 Super Overclock Series, jež mají oproti normálním přinést až o 25 procent vyšší výkon než klasické GTX 260. Představí se již v září. Zdroj: TZ Gigabyte

31. 8. 2009 01:15
1
Reklama
Trh s grafickými kartami v druhém čtvrtletí lehce povyrostl

Trh s grafickými kartami v druhém čtvrtletí lehce povyrostl

Prodeje se oproti předchozímu kvartálu zvýšily o 3 %, což znamená celkem 15,86 milionů prodaných kusů. Stále je to ale 15% pokles oproti stejnému období minulého roku. Toto by mohl být další náznak zlepšující se situace a můžeme jen doufat, že růst bude i nadále pokračovat. Po snižování množství skladovaného zboží v uplynulé době a vyrábění nového jen na základě okamžité poptávky výrobci opět začínají vytvářet zásoby. V tomto časovém úseku se také podařilo společnosti AMD zvýšit svůj podíl na trhu z 31 % v minulém roce na 35 % nyní, zatímco NVIDIA své prodeje o stejný podíl snížila, nyní má 64% podíl. Zdroj: TCM

27. 8. 2009 01:00
Windows 7 vs. Vista vs. XP

Windows 7 vs. Vista vs. XP

25. 8. 2009 00:00
44

V dnešním článku se podíváme, jak si vedou prastará Windows XP v několika hrách pod DirectX 9 ve srovnání s novějšími systémy Microsoftu, které nejsou u mnoha uživatelů oblíbené a nepřesvědčí je o přechodu na nový operační systém ani docela povedené Windows 7.

NVIDIA vydala novou verzi WHQL ovladačů 190.62

NVIDIA vydala novou verzi WHQL ovladačů 190.62

Nejnovější ovladače GeForce/ION s WHQL certifikací nesou označení 190.62 a podporují NVIDIA desktopové GeForce a ION grafické čipy série 6, 7, 8, 9, 100 a 200. Z oficiálních Release Notes se dále mimo jiné dozvídáme, že součástí ovladačů je i PhysX System Software ve verzi 9.09.0814, který si můžete stáhnout i samostatně zde. Ovladače přinesly optimalizace výkonu pro poslední PhysX tituly Batman: Arkham Asylum a Darkest of Days a rovněž několik oprav předchozích verzí. Celkově série ovladačů 190 nově přináší podporu rozhraní OpenGL 3.1 nebo CUDA 2.3 vylepšující výpočetní výkon v aplikacích využívajících GPU. Několika vylepšení doznal i ovládací panel. Ze stávajících stojí za zmínku možnost využít druhou grafickou kartu pro výpočty fyziky nebo možnost pomocí utility NVIDIA System Tools přetaktovat a monitorovat NVIDIA grafické karty. Pro více informací nahlédněte do Release Notes, které jsou spolu s ovladači ke stažení na přiložených odkazech. GeForce/ION 190.62 WHQL Win

Michal Huspeka
24. 8. 2009 00:00
2
Guru3D přinesl update utility RivaTuner

Guru3D přinesl update utility RivaTuner

Na serveru Guru3D se v krátké době objevil další update taktovací a ladicí utility RivaTuner 2.24c. Tento update byl podle informací z Guru3D vydán proto, aby byla na akci MSI Master Overclocking Arena 2009 pořádané na konci srpna k dispozici opravdu aktuální verze, která ale ještě neponese označení 2.25. Změny se týkají pouze grafických karet NVIDIA, konkrétně se jedná o podporu ovladačů GeForce série 190.XX včetně poslední verze 190.62. Dále byla na základě změny číslování ovladačů z 8.15.xx.xxxx na 8.16.xx.xxxx ze strany NVIDIA upravena podpora pro systémy Windows Vista a 7. Novou verzi utility RivaTuner můžete stáhnout z přiloženého odkazu. RivaTuner (2.24c) Zdroj: Guru3D

Michal Huspeka
24. 8. 2009 00:00
Catalyst 9.8 - rozvíření stojatých vod?

Catalyst 9.8 - rozvíření stojatých vod?

Po delší době se zdá, že nové Catalysty přináší alespoň něco málo výkonu navíc, takže se dnes podíváme, jestli tvrzení AMD o výkonových nárůstech není jen pouhým spekulanstvím. Catalyst ve verzi 9.8 slibují nárůsty především pro multi-gpu systémy, a tak v testu figurují obě řešení.

21. 8. 2009 00:00
13
Reklama
AMD vede trh s dedikovanými mobilními GPU

AMD vede trh s dedikovanými mobilními GPU

V oblasti dedikovaných mobilních grafických čipů začíná mít AMD navrch a v současnosti ovládá přes 50 % trhu. Poslední grafické čipy z dílen AMD (ATI) se poměrně povedly a společnost zaznamenala růst prodejů svých produktů jak pro stolní počítače, tak pro notebooky. Největší radost dělá výrobci řada Radeon HD4xxxx. AMD tvrdí, že za návrh tohoto mobilního řešení získala „neuvěřitelných“ 200 ocenění. Prodeje od počátku tohoto roku vzrostly poměrně raketově, neboť zatímco v prvním kvartálu patřilo AMD 36,5 % trhu s mobilními grafikami, nyní je to 53 %. Nutno podotknout, že hlavní konkurent společnost Nvidia k onomu číslu dost pomohla. Jejich poslední generace GeForce 8xxx se opravdu nepovedla a většina čipů odešla po krátkém používání do křemíkového nebe. Následkem tohoto nejspíše velcí výrobci začínají objednávat více u AMD. Nyní je konečně situace na trhu vyrovnaná a obě společnosti se budou muset řádně snažit. Další zastávkou pro AMD bude 40 nm výrobní proc

20. 8. 2009 00:05
Nvidia PhysX - kam směřuje?

Nvidia PhysX - kam směřuje?

PhysX pod křídly Nvidie je s námi již nějaký ten pátek, a tak se podíváme, co se za uplynulý rok změnilo a zda-li si technologie samotná získala dost příznivců ze stran herních vývojářů, které tolik potřebovala pro svůj další život.

20. 8. 2009 00:00
21
Guru3D přinesl novou verzi utility RivaTuner

Guru3D přinesl novou verzi utility RivaTuner

Na serveru Guru3D se objevila nová verze taktovací a ladicí utility RivaTuner 2.24b, která po delší době přináší podporu pro novější ovladače GeForce série 180 a Catalyst 9.2. Z poznámek k vydání se tedy dozvídáme, že nová verze spolupracuje s ovladači GeForce 182.06 a Catalysty 9.2 a byla aktualizována databáze ATI modelů grafických karet. Dále byla mimo jiné upravena podpora PWM regulace pro grafické karty založené na čipu G92 či vylepšena podpora klávesnice Logitech G15. Aktualizovány byly "přibalené" utility RivaTunerStatisticsServer (v3.1.1) a D3DOverrider (v2.0.1). Upraveny také byly identifikační algoritmy pro grafické karty založené na čipech NV40 a novějších. Došlo samozřejmě i na opravy chyb předchozí verze. Pro více informací nahlédněte do přiloženého odkazu, kde jsou spolu s novou verzí ke stažení zveřejněny i kompletní poznámky k vydání. RivaTuner (2.24b) Zdroj: Guru3D

Michal Huspeka
18. 8. 2009 00:00
AMD vydalo novou verzi WHQL ovladačů Catalyst 9.8

AMD vydalo novou verzi WHQL ovladačů Catalyst 9.8

Srpnové WHQL certifikované ovladače Catalyst jsou tradičně ve verzi 9.8 (rok.měsíc) a znovu přinášejí podporu pouze DirectX 10 kompatibilních desktopových grafických čipů AMD Radeon ze sérií HD 2000, HD 3000 a HD 4000. Nedočkali se tedy majitelé starších modelů Radeon. Ovladače dále přinášejí vylepšený Catalyst Control Center, který známe již z předchozích Catalysz 9.7. Řady vylepšení doznala také podpora rozhraní OpenGL 3.1. Podle Release Notes se rovněž dočkáme navýšení výkonu hlavně na systémech osazených Crossfire a pod DirectX 10. Nárůsty se týkají takových her jako například Battleforge, Company of Heroes, Crysis a Crysis Warhead, Far Cry 2, Tom Clancy's H.A.W.X., UnigineTropics nebo World in Conflict. Pro více informací nahlédněte do Release Notes, které jsou spolu s ovladači ke stažení na přiloženém odkazu. ATI Catalyst WHQL (v9.8) Zdroj: AMD

Michal Huspeka
18. 8. 2009 00:00
Call of Juarez: Bound in Blood

Call of Juarez: Bound in Blood

17. 8. 2009 01:30
1

Call of Juarez je bezesporu úspěšnou hrou, která se nedávno dočkala pokračování, a tak se opět podíváme, jak si v této grafický velmi povedené hře vedou grafické karty a některé procesory. Ukáže se zde mimo jiné aktuální generace karet GeForce a Radeon.

Reklama
Windows 7 vs. Vista v několika oblíbených hrách (ATI)

Windows 7 vs. Vista v několika oblíbených hrách (ATI)

V jednom z posledních článků jsme se podívali na výkon v těchto dvou operačních systémech s kartami Nvidia GeForce. Dnes se podíváme na konkurenční ATI Radeony s nejnovějšími ovladači Catalyst 9.7, které hlásají svou kompatibilitu a skvělé výkony pod novými Windows 7.

12. 8. 2009 00:00
18
NVIDIA vypouští první interaktivní engine pro Ray Tracing

NVIDIA vypouští první interaktivní engine pro Ray Tracing

Společnost NVIDIA právě včera na SIGGRAPH 2009 ohlásila světu svůj engine pro Ray Tracing, jenž dostal názem NVIDIA OptiX. Je jedním ze čtyřech produktů, které byly uvedeny společně s ním: SceniX jako engine pro správu 3D dat a scén, CompleX pro škálování výkonu s využitím více GPU a PhysX 64bit pro fyzické efekty. NVIDIA OptiX je tedy engine využívající síly GPU a jejich pipeline pro Ray Tracing. Firma však mluví pouze o grafických kartách Quadro, jež jsou určeny pro profesionální aplikace, takže herní průmysl do tohoto zatím netahejme. Spíše jde o fotorealistický rendering, automobilový průmysl, akustický design, simulaci optiky, výzkumy radiace, atp. V profesionálních aplikacích se tedy inženýři a designéři dočkají realistické grafiky doplněné i o fyzické simulace, které se již dobře ukázaly v herních titulech. NVIDIA si přitom za nové engine SceniX a CompleX nic neřekne, takže si je můžete jednoduše stáhnout. OptiX a PhysX 64bit budou ale k dispozici až na podzim. Nedo

5. 8. 2009 00:20
Reklama
Reklama