Zpět na článek

Diskuze: Škoda uvedla Peaq. Elektrické SUV začíná na 1,15 mil. Kč

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Snajprik Snajprik
Snajprik Snajprik
Level Level
včera 07:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

4/5 aut sedi v nom len jeden človek na kiho ... robia take velke auta, a že terenak? ved to auto ma problem prejsť retarder na ceste a nie to do lesa :D

Milan Šurkala
Milan Šurkala
SHW SHW
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
včera 08:04

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Snajprik Snajprik Podle mě i škodovky je to SUV, a to není teréňák. SUV není terénní auto. To je trochu jiná kategorie. Nezaměňujte je, není to totéž.

Derryk
Derryk
Level Level
dnes 09:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Milan Šurkala SUV je terénní vůz. Ale protože lidé chtěli mít pocit, že mají terénní vůz, bylo "SUV" maketingově uneseno i pro zvýšené hatchbacky a městské crossovery respektive vozy na samonosné karoserii.
"Nezaměňujte je, není to totéž."
Přesně řečeno. Nezaměňujte je, není to totéž i když Vás o tom marketing usilovně přesvědčuje.

Milan Šurkala
Milan Šurkala
SHW SHW
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 09:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Derryk Terénní vůz je Lada Niva, Toyota Hilux, Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser. Dnes už dost opomíjená kategorie, protože se mnoho původně terénních vozů stalo SUV, případně jsou nyní na pomezí těchto kategorií. Většinou rámová konstrukce, 4x4, redukce, závěrky diferenciálů a podobně.

SUV jsou vozy s větší světlou výškou a vyšší stavbou karoserie, ta je ale obvykle samonosná, ale nejsou to terénní vozidla. Nemusí mít 4x4, závěrky diferenciálů a další prvky pro náročný terén... Není to auto do terénu, maximálně lehkého - má to vyjet k chatě, ne se brodit půlmetrovým potokem přes šutry a hlubokým bahnem v lese. Škoda Kodiaq, Hyundai Tucson, BMW X5, Toyota RAV4, Nissan X-Trail.

Crossover je v podstatě zvýšené kombi/hatchback. Tady se s terénem nepočítá vůbec. Má to trochu vyšší karoserii, pokud vůbec, obvykle plasty navíc, 4x4 je spíše výjimkou než pravidlem. Cílem je mít lehčí nastupování, stylově vypadat, nerozflákat si nárazník o obrubník, ne jezdit do terénu. Škoda Kamiq, Peugeot 2008, Toyota Yaris Cross, NIssan Qashqai.

A ano, souhlasím, mnoho crossoverů se označuje jako SUV. SUV ale není terénní vůz. Problém je i v tom, že hranice mezi těmi kategoriemi je hodně nejasná a mnoho vozů je na pomezí.

Derryk
Derryk
Level Level
dnes 13:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Milan Šurkala SUV = "Sport Utility Vehicle" a krásně nám to sedí s českým "Sportovní Užitkové Vozidlo"
"SUV jsou vozy s větší světlou výškou a vyšší stavbou karoserie," To je přesně ten náhled, kterou nám chce marketing implantovat(implantoval). Je to popis fyzického tvaru a ne funkce a kategorie.

V čem je např. SUV Škoda Peaq sportovní a užitkové?
Sport mám asi až příliš spojený s terénní propustností a rámovými konstrukcemi s možným akceptováním samonosných. "Sport" v SUV nebývá spojován s rychlou jízdou nebo akcelerací.

Škoda Peaq. SUV ??? není v tom nic "sportovního" ani "užitkového" — je v tom jen "vyšší auto" a POCIT že vlastníš něco divokého a odolného (běžně vydrží jízdu terénem!) jak zkratka SUV naznačuje, zatímco vlastně máš rodinný hatchback s plastovými lištami.

Milan Šurkala
Milan Šurkala
SHW SHW
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 17:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Derryk Stačí trochu uvažovat. Když se objevilo SUV, tak se tomu neříkalo terénní auto logicky proto, že bylo potřeba se nějak vymezit vůči terénním autům. Kdyby nebylo potřeba se nějak vymezit a bylo to totéž, tak by se tomu nadále říkalo terénní auto.

Sportovní z to nedělá terén a ani to není sportovní jako Ferrari, ale sportovní jako volnočasové (sportovní) aktivity. Aktivní životní styl. Vůz, který člověka doveze na chatu, doveze mu lyže na hory, převeze snáze kola kvůli většímu vnitřnímu prostoru, projede tam polními cestami, ale nejsou to brody, skály, lesy a cesty, které v bahně vyjel traktor...

Škoda Peaq není kombík na vyšším podvozku. To by byla auta jako Octavia Scout nebo Superb Scout.

Cemada
Cemada
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
včera 07:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

"V 5místném uspořádání je k dispozici 935 litrů, což je skoro metrák prostoru."
Hezký překlep 😁

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
včera 20:58

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Cemada ja kdyz v superbu 2 kombi zklopim sedacky mam 1865 litrů

jivy
jivy
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
dnes 14:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Cemada JJ taky mne to praštilo do očí. Kdyby to byla voda, byla by to skoro tuna. Takže to nejspíš měl být metr kubický.

Reklama
8RDAEI
8RDAEI
Level Level
Procesor: AMD
včera 05:55

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Príklad efektivity a nízkych nákladov: https://www.bmwblog.com/2026/06/23/diesel-mini-one-million-kilometers-original-engine/
Citujem iný web: "Auto tedy koupil za 30 350 Eur, za naftu utratil 38 102 Eur, za 25 pravidelných servisních prohlídek 22 594 Eur. Dalších 5 110 Eur dal za pojištění, 1 704 Eur za daně a 5 496 Eur za další menší výdaje. I kdyby tedy dnes auto hodil ze skály, najet s ním milion km jej stálo 103 357 Eur, což vychází jen něco málo přes 10 eurocentů na km, asi 2,50 Kč na kilometr."

8RDAEI
8RDAEI
Level Level
Procesor: AMD
včera 05:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Zapustené elektricky vysúvané kľučky: fuj-bléé...
(Už aby to zakázali aj u nás.)

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
24. 6. 2026 18:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

ty ceny skodovek sou sileny, normalni clovek na to proste nedosahne a musi koupit bazarovou.. Hlavne ze ceny pro podnikatele jsou uplne ale uplne nekde jinde tohle proste nepochopim... kdyz vidim ceny za ktery se u nas kupuji firemni skodovky chce se mi dycky brecet.. jak skodovka normalni lidi uplne dre z kuze..

marek p
marek p
Level Level
dnes 12:13

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka A není to jedno? Nepodnikatel si v dnešní době beztak škodovku nekupuje.

Dilinozravec
Dilinozravec
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 16:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka Este ti nedali nejaku Skodu na test? Dost zarazajuce a prekvapujuce.

Reklama
Reklama