Zpět na článek

Diskuze: Tesla Cybercab se vyrábí. Má 48kWh LFP a váží 1,4 tuny

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Choakinek
Choakinek
Level Level
dnes 15:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Cyberkřáp...😆

"Zde pozor, v USA se uvádí hmotnost bez řidiče, zatímco v EU je hmotnost i se 75kg řidičem..."

Když je to robotaxi, tak to přeci nebude mít řidiče, ne? Takže správně je to tak, jak to uvádí v USA.

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 15:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Choakinek to dava logiku

Roob
Roob
Level Level
dnes 11:36 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

jasne, Mask-áč prisiel na to, ako oyebat fyziku a pri novej Tesle spravil 10kWh/100 namiesto 20kWh/100 ako mal pri starych Teslach... Ok, ako bude fungovat to, ze ked bude mat auto napr. 100km dojazdu a niekto si objedna cestu na 150km?

Martin Pištora
Martin Pištora
Level Level
dnes 12:21

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob Prostor pro snižování spotřeby stále existuje. Zde např. jsou zakrytá kola, nejsou zde zpětná zrcátka ani zadní okno.
Druhý problém má jednoduché řešení - celá trasa je známá už při objednávce, takže auto, které by ji nezvládlo, nebude přistaveno. A možná někdy v budoucnu, u extrémně dlouhých tras, bude dělat přestávky. Jak pro odpočinek cestujících, tak pro dobití.

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 15:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob tesla byla vzdy celkem napred v te spotrebe, a posledni roky doslo k dost velkymu pokroku ohledne mnohem ucinnejsich motorů..

bRUM23
bRUM23
Level Level
Operační systém: Linux
dnes 16:31 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka "pokroku ohledne mnohem ucinnejsich motorů.."

Ta formulace me bavi... uz ve starsich generacich byla realna ucinnost ~85%+.
Nejnovejsi BMW ix3 s cizim buzenim dosahuji ~93%.
Ten "dost velky pokrok" v ucinnosti je +8% ,ale samozrejme se to marketuje, jako skokový pokles ztrát o 50%.

Zachvilku budeme jako v te bajce o Achillovi a zelve :D

Milan Šurkala
Milan Šurkala
SHW SHW
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 16:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob Cybercab je menší a o pár set kg lehčí auto než Model 3, který mimochodem v praxi bere řidičům 18,6 kWh/100km. Papírově bere Model 3 podle americké normy 14,4-14,9 kWh/100km. Takže u menšího a lehčího auta by bylo hodně divné, kdyby to papírově nebylo hluboko pod 14,4. Na to není třeba odrbávat fyziku, to je fyzika. Jen je potřeba dávat k sobě odpovídající čísla a ne výsledek normy v jednom případě a pak hodně nahoru zaokrouhlenou praxi v případě druhém.

Každopádně pokud jde o praxi a ne normovanou spotřebu, tak i když je EPA obvykle dost přesná, tady asi nikoho nepřekvapí, když to bude v praxi hodně nad 10.

akulacz
akulacz
Level Level
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
dnes 20:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob Tak jako taxi, je předpoklad, že se bude používat primárně v městském provozu a tam ty spotřeby budou lepší než u průměrného uživatele. Tam nejspíše i probíhaly ty testy, když se dostali na tak pěkné hodnoty...

"V době publikace provozuje Tesla méně než 60 robotických taxíků Modelu Y v několika texaských městech – a to i přes Muskovo tvrzení, že do konce roku 2025 budou k dispozici polovině americké populace. Tesla aktivně hledá povolení ke spuštění služby v Las Vegas a také v několika městech na Floridě." V původním článku jde najít náznaky jak a kde to bude provozováno. Průměrný řidič taxi pak jezdí do 250km za směnu, 150km trasu pak jede možná jednou za uherák...

Dobrý systém na zakázky pak dokáže zkrátit přejezdy a jak už tu bylo zmíněno, když už někdo bude chtít delší trasu, tak mu pošle čerstvé auto, asi bych se toho úplně nebál...

Reklama
Reklama
Reklama