Zpět na článek

Diskuze: Valve uvedlo herní konzoli Steam Machine s AMD, začíná na 1039 EUR

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

carmel
carmel
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
dnes 19:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Proste nova doba a inflacia. Pripravte sa ze vsetky konzole budu od 1000 usd vyssie, ved zdraželo všetko elektronicke. Aj xbox manazer pisal ze ked chcu aby bol v pluse uz konecne divizia xbox v nekrosofte tak zaroven musi byt cena konzole aspon 1000 usd+ ,, a tak aj predpokladana cena ps6 z vybavou ma byt 1699 usd ( z vacsim diskom) zaklad tusim 1099 , ,, ja by som bral mac pro max ))) ale steam konzola tiez zaujmave ked ide mimo ms..

Martes
Martes
Level Level
dnes 10:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Já se teda víc těším na ten jejich VR headset ;)

carmel
carmel
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
dnes 19:29

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Martes Na honenii 😆

Reklama
polo666
polo666
Level Level
dnes 09:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Přijít s tímhle a touhle cenovkou je fakt nesmysl. Já chápu, že ceny těch komponent stouply kvůli AI faggotry, ale prostě není možný dát na trh herní stroj, co má menší výkon než PS5 a za vyšší cenu. Tohle si koupí leda nějakej velkej fanoušek firmy Vulve, co se doma modlí za Half life 3.

bRUM23
bRUM23
Level Level
Operační systém: Linux
dnes 10:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@polo666 Tak známá věc je, že Sony dotuje konzole, aby marži dotahoval na titulech. Pak máte uzavřenou krabičku, kterou na nic jiného nepoužijete. Tady máte defakto univerzální stroj.

congi
congi
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 11:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@bRUM23 tohle je podobne nesmyslnej vyplod marketingu proc uprednostnit drazsi gayforce pred radeonem...btw za ty prachy postavis jeste lepsi a otevrenejsi/univerzalnejsi PC krabicku...

bRUM23
bRUM23
Level Level
Operační systém: Linux
dnes 12:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@congi postavis kdyz nepocitas svuj cas… tohle je reseni out of box

Don Q
Don Q
Level Level
dnes 08:54 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

V čem je ta krychle lepší než PlayStation 5, že je skoro 2x dražší?

akulacz
akulacz
Level Level
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
dnes 11:27

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Don Q Přepneš do desktop módu a máš normální PC, případně doinstalovat win by taky neměl být problém.

Pokud není problém velikost seženeš podobnou sestavu určitě o čtvrtinu levněji. Ale s podobným výkonem malá krabička bude levnější málokdy a ne vždy bude mít tak solidní chlazení, jako vypadá toto.

Díky rozšíření SD a vymakanému systému by to nemusel být průser jako minulé Steam Machine, ale sami určitě tuší, že prodeje jako dotované konzole to mít nebude. Je to jen další zajímavá hračka pro určitou skupinu. Spíš by to mohlo konkurovat některým barebone mašinkám...

Don Q
Don Q
Level Level
dnes 15:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@akulacz Srdečný dík za vysvětlení. Operační systém SteamOS 3 a "normální PC"? Nevím, možná ano, možná ne. Pokud někdo pracuje 30 let jen ve woknech, asi nějaký jiný OS nebude ochoten "lámat", stojí to dost času. HW té krychle je navíc fakt slaboučký. Pokud se těch kostek prodá aspoň 1000 kusů, bude to megasukces 🐸.

akulacz
akulacz
Level Level
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
dnes 20:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Don Q Tak první se budou nejspíše rekrutovat uživatelé SD, kde někteří si i ten desktop mode osahali. Je pravda že část ani netuší že něco takového jde... A dost velká část už doma dost silné železo má, takže do toho půjde jen jako do doplňku do obýváku.

Z venku může přijít určitá skupina co na ráda mini PC, proti ryzen 370 to bude dělo, proti 395 max srovnatelná mašinka, sice s vyšším TDP ale o řád lepším chlazením, za mnohem lepší cenu. Wokna na tom rozchodit by neměl být vyloženě problém - je to vlastně notes s ryzen 7640 a radeon 7600M...

Tisíc kusů v ČR se asi neprodá, ale po světě bych tipoval že nižší stovky tisíc ks udají bez problémů...

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
včera 20:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

pekne nam to podrazilo diky AI..

casperdeluxe
casperdeluxe
Level Level
dnes 08:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka Podražilo oproti čemu?

akulacz
akulacz
Level Level
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
dnes 11:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@casperdeluxe Proti původním plánům, Valve předpokládalo že to bude tak do 800$, tedy do 850€ s daní.

casperdeluxe
casperdeluxe
Level Level
dnes 13:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@akulacz Díky. To jsem nevěděl.

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 18:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@casperdeluxe tak logicky puvodni cena mela bejt mnohem nizsi ovsem vsichni vime kdo spolecne s OPENAI minuly rok vsechno pokur..

bRUM23
bRUM23
Level Level
Operační systém: Linux
dnes 20:37

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka Na to je jedno malebné moravské přísloví... zní:
"Silnější pes mrdá!"

Reklama
Reklama